Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI
Arden Pia Güzellik Merkezi

Güzel ve sağlıklı bir cilde, her kadın sahip olmak ister. Cilt bakımı buna kavuşmak için profesyonel ürünlerle yapılan,  uzmanlar tarafından cilt tipi tespitinin akabinde uygulanması gereken cildin ihtiyaçlarının belirlenip derinlemesine uygulanmasıdır.

Cilt tiplerine genel olarak baktığımızda;

Kuru Cilt; gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalı ve ince,mat pul pul dökülmeye eğilimlidir.Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya daha müsaittir.

Yağlı Cilt: yağ salgısının fazla olması nedeniyle parlak görüntülü, yer yer sivilcelerin ve komedonların olduğu söylenebilir.

Karma Cilt; yüzün T bölgesinde yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kuru cilt’tir. Kuru bölgelerde gözeneklerin kapalı yağlı bölgelerde ise genel olarak komedonlar ve açık gözenekler bulunur.

Olgun Cilt; 28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler bu yenileme yaşın ilerlemesiyle, hücrelerin dökülmesi yavaşlar. Cilt normalden daha kalın, kaba gözlenmesinin yanı sıra yağ salgısıda yavaşladığı için derin kırışıklar oluşur.

Normal Cilt; cilt problemi olmayan cilt tipidir  Bu cilt tipi gözenekler kapalı, parlak ve pürüzsüzdür.

Her insanın cilt tipi aynı olmadığından, ilk olarak cilt tipini öğrenmek için cilt analizinin yapılması gerekmektedir. Cilt tipinize en iyi gelebilecek bakım yöntemleri belirlendikten sonra, ilk genel bakımı yapılır ve diğer bakım tekniklerine geçilir. Bu teknikler sayesinde kırışıklıklar, siyah noktalar, cilt lekeleri ve sarkıklıklar giderilip ölü hücreler yenilenir.

Aylık ve yıllık profesyonel bakımların, cildin alt katmanlarına ihtiyacı olan bakım ürünlerinin ulaştırılmasıyla, cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığı sağlanmaktadır. Bu bakım ne yazık ki evde kendi kendimize belirlediğimiz ürünlerle olamamaktadır. Bu nedenle hepimizin hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ve özel bakımlara ihtiyaç duymaktayız.

Güvenilir ve yetkili kişilerin hamarat ellerinde

 

İletişim sekmesinden  “Cilt Bakımı” uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


İletişime Geç