Kirpik Lifting

İĞNELİ EPİLASYON
Ardenpia Güzellik Mekezi

İğneli epilasyon nedir?

Erkeklerin ve kadınların sıklıkla özen gösterdikleri ve vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulma istekleri doğrultusunda, bugüne kadar pek çok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden en sık kullanılanlarından biri de kuşkusuz ki iğneli epilasyondur. Ortaya çıkartılan yöntemlerin hepsinin farklı varyasyonlarının olmasının sebebi, vücuttaki tüylerin farklı farklı bölgelerde bulunması ve bu bölgelerin de tüylerin yok edilmesi işlemi için farklı özellikler uygulanması gereken bölgeler olmasından kaynaklanmaktadır. Erkek ve kadın cinsiyetlerinde çene bölgesi, yüz bölgesi, dudak bölgesi, yanak bölgesi, sırt bölgesi, bacak bölgesi, koltuk altı bölgesi ve genital bölge olmak üzere ister seyrek ama uzun olsun, ister sık ama kısa olsun bütün tüy çeşitlerine kalıcı olarak uygulanabilecek uygulama iğneli epilasyon uygulamasıdır. Bu uygulama jiletle tüy temizleme, tüy dökücü krem ya da spreylerle tüy temizleme, ağdayla tüy temizleme gibi pek çok yönteme kıyasla daha başarılıdır çünkü bu sıraladığımız yöntemlerden sonra tüyler kısa zaman sonra tekrardan çıkacak ve sürekli aynı işlemlerin uygulanması gerekecektir. Ancak iğneli epilasyonda yapılacak uygulamalardan sonra tüy sorunu kökünden halledilecek ve diğer tüy temizleme işlemlerinde çektiğiniz acıların yanında bu yöntemde hiç bir acı çekmeden sorununuzu halletmiş olacaksınız.

İğneli epilasyon uygulama aşamaları nelerdir?

“Elektroliz” de denilen iğneli epilasyon yönteminde, öncelikle uygulamaya başlanacak kişiye (kadın ya da erkek fark etmeksizin) bir takım testler uygulanır. Bu testlerde kişinin kurtulmak istediği tüy bölgesinin durumu, tüy sıklığının ne raddede olduğu, tüylerin ne kadarlık bir kalınlıkta olduğu, tüylerin temizlik yapılacak bölgede ne kadar yayıldığı gibi pek çok durum belirlenir. Ardından kişinin de özel talepleri sorularak buna göre bir tedavi çizelgesi oluşturulur. İğneli epilasyon tedavisinin, çok uzun yıllardır kulak içi ve burun içi dışında tüm vücut bölgelerinde kullanılması ve bu uygulamayı yaptıran kişilerin çok memnun kalması, som yıllarda bu elektroliz yöntemine rağbeti iyice arttırmıştır. Kendisini diğer lazer uygulamalarından ayıran en önemli özelliği, kıl köklerini tamamen yok etmesidir. Yöntem gereği kıl köklerinde ya da deride herhangi bir yanık durumunun da oluşması olası değildir çünkü iğneli epilasyon yapılırken sadece direkt olarak kıl köküne elektrik akımı verilmektedir. İğneli epilasyon yönteminde sadece deri üzerinde istenmeyen tüylere müdahale edilmez, bunun dışında eğer bölgede batık kıl problemi varsa ya da foliküller bulunuyorsa bu durumlara da etkin bir tedavi uygulanma şansı bulunmaktadır.

İğneli epilasyon nasıl yapılmaktadır?

İlk olarak epilasyon uygulaması yapılacak olan bölge bol su ile temizlenmektedir. Daha sonra bu bölgeye bir alkollü tampon uygulama yapılır. Uygulama esnasında kullanılacak iğnelerin kesinlikle ilk kez kullanılıyor olması gerekmektedir. Uygulanacak işlem için frekans ayarlarının yükseltmesine gerek olmadan küçük frekanslarda uygulama yapılabilir. Uygulamaya başlandığında iğne, deriye paralel tutulacak bir yapıda olup direk kıl köküne sokulur ve o bölgeye elektrik akımı verilir. İğnenin kıl kökünden çıkartılması esnasında elektrik akımı kesilir ve duruma göre ya kök kendiliğinden düşer ya da bir alet yardımıyla kıl tüm köküyle birlikte yerinden çıkartılır. Tedavinin ne kadar süreçte biteceği, bölgedeki tüylerin yoğunluk miktarına bağlıdır. Tedavi bitirildikten sonra uygulama yapılan yerde hafif kızarıklıklar ve kabarıkların da olması normaldir. Bu yapılar kısa bir süre içerisinde kaybolur ve bölge eski haline döner.

İletişim sekmesinden  “İğneli Epilasyon” uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


İletişime Geç